Dzień Dziecka w przedszkolu Raj Malucha

Wycieczka do gospodarstwa rolnego !

Spośród wielu atrakcji godnych polecenia zdecydowaliśmy się na zorganizowanie wycieczki do gospodarstwa w Sopieszynie.
Na 1-dniową wycieczkę 29 maja 2013r. zapraszamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola.

Wspólnie z gospodarzami Gospodarstwa spędzimy na łonie przyrody wśród łąk, pól i lasów około 4 godzin. Gospodarze spróbują wykorzystać naturalne zainteresowania dzieci otaczającym światem, wspólnie organizujemy im zajęcia w terenie. Będziemy mieli możliwość obcowania ze zwierzętami gospodarskimi, np. owcami, królikami, kurami, kaczkami, kucykami, kozami, krowami, a przy tym będziemy mogli prowadzić pogadanki na temat hodowli i jej pożytku dla człowieka. Kontakt z przyrodą będzie miał charakter poznawczy, a nade wszystko emocjonalny. Dzieci będą mogły bawić się w prawdziwych farmerów. Przyjazny kucyk chętnie przewiezie dzieci na grzbiecie.

W trakcie pory obiadowej zaplanowaliśmy pieczenie kiełbasek. To zawsze świetna integracja i rozrywka dla dzieci.

Zadaniem gospodarzy będzie budzenie i rozwijanie naturalnych zainteresowań dzieci, kształtowanie troskliwego i opiekuńczego stosunku do zwierząt, umiejętności dostrzegania piękna. Mamy nadzieje, że wycieczka przyniesie dzieciom ogromne korzyści. Żadna książka, zabawka, film nie zastąpią tego, czym jest bezpośredni kontakt dziecka z otoczeniem.

Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy na wycieczkę do Sopieszyna 29.05.2013r. (tj. środa).
O godzinie 9:00 wyruszamy autokarem z przedszkola !!!

Śniadanie w tym dniu będzie o godz. 8.30, prosimy o wcześniejsze przyprowadzenie dzieci do placówki.

Z góry dziękujemy!