Wycieczka na plażę

Zapraszamy naszych przedszkolaków na wypad na plażę do Karwińskich Błot !!!

Dnia 21 czerwca 2013r. (tj. piątek) odbędzie się wycieczka autokarowa na plażę do Karwińskich Błot.
Będzie nam towarzyszyło zaprzyjaźnione przedszkole z Wejherowa "Bajkowy Dworek". Zapowiada się miła atmosfera.
Przewidziany wyjazd z przedszkola o godzinie 8:00, z ulicy Hallera o 8:15, powrót ok godziny 14.00.
Śniadanie w tym dniu odbędzie się o godz. 7.30, prosimy o wcześniejsze przyprowadzenie dzieci do przedszkola.

Prosimy rodziców, aby każdy uczestnik wycieczki zaopatrzony był w niezbędny ekwipunek ( bardzo istotne jest aby każdy plecak był podpisany ) :
  • przede wszystkim najważniejsza jest ochrona przed słońcem, prosimy rodziców, aby nie zapomnieli zatem o kremach z filtrem UV
  • konieczne jest także nakrycie głowy- może to być kapelusz, czapka z daszkiem lub chusta
  • dobrze byłoby spakować również do plecaka okulary przeciwsłoneczne odbijające promienie UV (jeśli dziecko takie posiada)
  • oczywiście strój kąpielowy lub kąpielówki, dobrze byłoby zaopatrzyć dziecko w bluzkę z krótkim rękawkiem, gdyby słońce paliło ramiona (oczywiście jeśli rodzic chce, aby dziecko było ubrane w koszulkę i majtki zamiast stroju kąpielowego to jest to możliwe)
  • prosimy również o spakowanie dodatkowej bielizny na przebranie
  • ręcznik, aby móc dziecko wytrzeć w coś suchego

Dodatkowo my jako przedszkole zaopatrujemy dzieci we własnym zakresie w:
  • panthenol w sprayu, w razie gdyby potrzebna była ulga dla spieczonej skóry
  • wodę niegazowaną, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu
  • owoce, które szybko się nie psują, a są soczyste, a więc jabłka, arbuzy, winogrona
  • drożdżówki, ponieważ nad wodą człowiek szybciej robi się głodnym
  • koce, aby móc odpocząć po wielu zapewnionych przez nas atrakcjach
  • 10-cio metrowy parawan, który będzie nas chronił nie tylko przed wiatrem, ale także przed innymi ludźmi
  • parasol, który daje cień
  • piłki plażowe, a także wiaderka z łopatkami
  • chusteczki higieniczne oraz chusteczki nawilżane, aby mieć zawsze czyste ręce
  • namiot plażowy, który również daje dodatkowy cień
  • dmuchany basen, który zapewni orzeźwienie przy kocu

Koszt wycieczki 20zł, zapisy dzieci u nauczycielek w przedszkolu.Cały prowiant dla dzieci zapewnia przedszkole. W drodze powrotnej zamierzamy wjechać do MCDonalda na kanapkę lub kurczaka z frytkami lub kartofelkami i do tego sok lub woda źródlana; w każdym zestawie znajduje się również jabłko.

Karwińskie Błota

Wieś położona w gminie Krokowa między Karwią a Dębkami, 30 km na północny zachód od Władysławowa.

Pasmo dostępu do morza wynosi około 3 km. Plaża oddzielona jest od wsi lasem sosnowym, który łączy się z Krajobrazowym Parkiem.

Łagodne zejście do wody, szeroka i czysta plaża sprzyjają kąpielom i wielu różnorodnym atrakcjom.

Serdecznie zapraszamy !