Zapraszamy do odkrycia tajemnicy podwodnego świata w Akwarium Gdyńskim...

Akwarium Gdyńskie to niezwykłe miejsce. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.

Ponadto dla ciekawych biologii morza, a przede wszystkim dla młodych odkrywców, Akwarium ma rozbudowaną i prężnie działającą Sekcję Edukacji. Na zajęciach można zdobyć wiedzę poprzez doświadczenia i niekonwencjonalne lekcje prowadzone przez specjalistów z dziedziny oceanografii, biologii i ochrony środowiska.

Lekcje w Akwarium

Edukacja Morska w Akwarium Gdyńskim - to niecodzienne lekcje z dala od szkoły - to kino, teatr, spotkania z podróżnikami, wystawy fotografii, wspólne malowanie i czytanie baśni w odległości zaledwie kilku metrów od morza. Zajęcia dobrane stosownie do wieku uczestników, ukazują niezwykłe życie mórz i oceanów - ich bogactwo i piękno, ale także czyhające w nich niebezpieczeństwo. Aby uatrakcyjnić zdobywanie wiedzy, Akwarium Gdyńskie oferuje swoim uczniom nowoczesne pomieszczenia edukacyjne.

Edukacja przez zabawę

Realizowana w Sali Przedszkolnej dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Zajęcia składają się z prezentacji multimedialnej oraz zabaw związanych z tematem zajęć. Czas trwania zajęć 60 minut. Wielkość grupy: maksymalnie 30 osób. tematyka zajęć na którą się zdecydowaliśmy to Niezwykli mieszkańcy oceanu.
Google+