Literatura dla Rodziców w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym "Raj Malucha"

• "Dziecko grzeczne i niegrzeczne" B. Beil, Instytut Wydawniczy PAX, Warszawa 2000.
  • "Psychologia domowa" Braun-Gałkowska, Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne, Olsztyn 1990.
  • "Dziecko zagubione w rzeczywistości" F. Brauner, Warszawa, WSiP 1993.
  • "Kocham i wychowuję" W. Brejnak, Poradnik dla rodziców i nauczycieli, Oficyna Wydawnicza Adam, Warszawa 1993.
  • "Dzieci, rodzice i szczęście" R. Carlton, Wyd. „Ravi”, Łódź 1995.
  • "Zmęczonym rodzicom" J. Dobson, Wyd. "Rodzinny Krąg", Warszawa 1993.
  • "Uparte dziecko" J. Dobson, "Alfa-Omega" Wyd. Ruchu Wielkiego Posłannictwa, Warszawa 1978.
  • "Jak wychowywać szczęśliwe dzieci" W. Eichelberg, Wyd. „Intra”, Warszawa 1994.
  • "Jak być dobrymi rodzicami" M. Elliot, 501 rad, Wyd. „Amber”, Warszawa 1997.
  • "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" E. Faber, Mazlish, Media Rodzina, Poznań 2001.
  • "Toksyczni rodzice" S. Forward, Agencja Wydawnicza Jacek Santorski, Warszawa 1992.
  • "Co wyrośnie z naszych dzieci" H. Geiger, Instytut Wydawniczy PAX, Warszawa 1979.
  • "Wychowanie bez porażek" T. Gordon, IW PAX, Warszawa 2000.
  • "Jak lepiej rozumieć i wychowywać dziecko" E. Klimas-Kuchtowa, Wydawnictwo Fortis, Kraków 1993.
  • "Jedynak" M. Kumpel, Wydawnictwo Lekarskie PZWL
  • "Kiedy pozwolić, kiedy zabronić dzieciom od 2 do 16 lat. Jasne reguły pomagające wychowywać" R. MacKenzie, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2001.
  • "Spróbujcie być dzieckiem" E. Madrova, WSiP, Warszawa 1989.
  • "Bajki terapeutyczne" M. Molicka, Media Rodzina, Poznań 1999.
  • "Dziesięć rzeczy, które powinni wiedzieć wszyscy rodzice" paleg, Rebus, Poznań 2000.
  • "Szczęśliwe dzieci, czyli udane wychowanie" P. Pauling, „Jedność”, Kielce 2000.
  • "Mały tyran" Prekop, Agencja Wydawnicza Jacek Santorski, Warszawa 1993.
  • "Problemy naszych dzieci" E. Santanche, Porady psychologa, Wyd. M, Kraków 1996.
  • "Witam, Jak powiedzieć dziecku NIE" Wydawnictwo Lekarskie PZWL
  • "Gry i zabawy z dziećmi" Silberg Jackie, "Media Rodzina of Poznań", Poznań 2000.
  • "Gry i zabawy rozwijające dla dzieci młodszych:50 przykładów zajęć do praktycznego wykorzystania" Andrychowska-Biegacz Jadwiga, Wydawnictwo Oświatowe FOSZE, Rzeszów 2006.
  • "Jak rozmawiać z dziećmi o bardzo ważnych sprawach" Charles E. Schaefer, Theresa DiGeronimo, Harbor Point Media Rodzina 2002r.