Edukacja przedszkolna

Drodzy Rodzice

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym każde dziecko w wieku pięciu lat ma obowiązek edukacji przedszkolnej. W tym wieku wszystkie dzieci (niezależnie od tego czy uczestniczyły wcześniej w wychowaniu przedszkolnym) mają obowiązek rozpocząć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.

Od września 2013 roku:

ROCZNIK 2007 - dzieci mogą rozpocząć naukę w szkole (I klasa) lub mogą nadal uczęszczać do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach lub innych form wychowania przedszkolnego. W takiej sytuacji przygotowanie przedszkolne będzie trwać dwa lata.

ROCZNIK 2008 – dzieci mają obowiązek rozpocząć roczne przygotowanie przedszkolne tzw. zerówkę w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego. Od września 2014 roku muszą pójść do I klasy jako sześciolatki.

Informujemy, że punkt przedszkolny - Raj Malucha prowadzi roczne przygotowanie przedszkolne – zerówkę